Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Jordánsko - letoviska, destinace a lokality

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Jordánsko“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Jordánsko.

Novodobé divy světa - Petra

Novodobé divy světa - Petra

Mezi nejpůsobivější archeologické památky světa patří bezesporu nabatejské skalní město Petra ukryté v jordánském Mojžíšově údolí. Zdejší úžasně zachovalé hrobky a chrámy vyhloubené do skal v minulosti tvořily součást vzkvétající metropole. V roce 1985 byla Petra zapsána na seznam UNESCO a v roce 2007 se stala novodobým divem světa.

celý článek

 

Jordánská Petra, Nabatejské království a Nabatejci

Jordánská Petra, Nabatejské království a Nabatejci

Petru v Jordánsku dnes známe jako jeden ze sedmi novodobých divů světa, místo zapsané na seznamu Světového dědictví UNESCO a oblíbený cíl turistů. Ještě v polovině 70. let 20. století však byla navštěvována málo.

celý článek

 

Pouštní krajina Vádí Rúm

Pouštní krajina Vádí Rúm

Pokud byste chtěli spatřit jednu z nejúžasnějších přírodních zajímavostí Středního východu, museli byste se vypravit do Jordánska, kde se nachází pouštní krajina Vádí Rúm (Wadi Rum. Najdete zde obří skalní věže, které byly větrem ošlehány do bizarních tvarů, mohutná pohoří, kaňony a působivé skalní mosty. Společnost návštěvníkům dělají beduíni se svými velbloudy.

celý článek

 

Džeraš v Jordánsku, zachovalé provinční město Římské říše

Džeraš v Jordánsku, zachovalé provinční město Římské říše

Jordánsko je zemí bohatou na památky, které naleznete na celém území tohoto úžasného království. Některé z nich jsou světově proslulé, další se svou slávu teprve snaží získat. Po skalním městě Petře, které bylo zařazeno v r. 1985 na seznam kulturního dědictví UNESCO, je druhou nejvíce navštěvovanou památkou Jordánska antické město Džeraš, vzdálené 48 km severně od hlavního města Ammánu.

celý článek

 

Betanie za Jordánem

Betanie za Jordánem

Betanie za Jordánem (Bethany Beyond the Jordan, arabsky Al Maghtas) byla 5. července 2015 zařazena na seznam kulturního dědictví UNESCO.

celý článek

 

Pouštní zámky v Jordánsku

Pouštní zámky v Jordánsku

Opustíte-li jordánskou metropoli Ammán po jedné z výpadovek vedoucích k saudsko-arabské hranici, obklopí vás po půlhodině cesty nedozírná poušť, sem tam lemovaná osadami. Tato vyprahlá, kamenitá a nehostinná krajina nevypadá zrovna atraktivně, ale turisté, kteří se dají zlákat k její návštěvě, nebudou litovat. Do jordánské pouště vás zve CK TILIA.

celý článek

 

Turisty opomíjený Ammán

Turisty opomíjený Ammán

Na severozápadě Jordánska se rozkládá hlavní město Ammán, jehož kořeny sahají hluboko do historie. I když není nejnavštěvovanější metropolí Středního východu a nenabízí tolik památek jako Káhira nebo Jeruzalém, má turistům určitě co nabídnout. Zajímavé je nejen centrum města, ale i přilehlé okolí.

celý článek

 

Skalní město Petra - kámen nabatejských miliardářů

Skalní město Petra - kámen nabatejských miliardářů

Petra není nějaká jordánská dívka, jsou to pozůstatky města, které patří k nejúžasnějším dokladům o umu starověkých stavitelů. V Bibli jsou na toto pozoruhodné místo narážky pod jménem Selá (hebrejsky kámen, skála), Arabové mu říkají Al-Bitrá (arabsky Mojžíšovo údolí).

celý článek

 

Svatá země

Svatá země

Pod názvem Svatá země si mnoho lidí jistě vybaví Izrael, ale toto označení pod sebe kromě celého území Izraele zahrnuje také palestinské autonomní oblasti, část Jordánska a Egypta. Srdcem Svaté země je ovšem starobylé izraelské město Jeruzalém, jehož historie sahá více než 3000 let zpět do minulosti.

celý článek

 

Mrtvé moře - živé moře

Mrtvé moře - živé moře

Mrtvé moře je unikátním, naprosto ojedinělým přírodním jevem. Je nejnižším místem zemského povrchu, jeho vody jsou nejhlubší na naší planetě, voda je nejnasycenějším roztokem. A historie sahá nejméně k biblickému praotci Abrahámovi. Mrtvé moře ale není mrtvé - každoročně k němu přijíždějí statisíce návštěvníků, aby využili jeho blahodárných účinků pro své zdraví.

celý článek

 

Jordánsko - Jordánské hášimovské království

Jordánsko - Jordánské hášimovské království

Jordánsko, oficiálním názvem Jordánské hášimovské království, je stát v oblasti Blízkého východu. Jordánské království leží v jihozápadní Asii - jeho jihozápadní cíp se dotýká Rudého moře. Jordánsko sousedí na severu se Sýrií, na severovýchodě s Irákem, na východě a na jihu se Saúdskou Arábií a na západě s Izraelem.

celý článek

 

Jordánsko - zájezd s CK Erika Tour

Jordánsko - zájezd s CK Erika Tour

Zveme vás na zájezd, který je svým námětem i sestavením programu zcela mimořádný. Zavedeme vás, do jedné ze zemí Blízkého východu, ve které se prolínají památky nabatejských, islámských a antických kultur, do země, kde řeka Jordán připomíná dávné biblické příběhy.

celý článek

 
1 2
 
 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko